Přednosti a naše výroba

Série nových chytů i standardních jsou vyrobeny technologií „Mild surface". Zatímco většina konkurenčních chytů má strukturu povrchu nepravidelnou, tvořenou zrníčky písku, chyty vyrobené technologií „Mild surface" mají strukturu tvořenou jemnými, stejně velkými kuličkami. Tyto jemné kuličky vystupují nad povrch chytu a díky tomu dochází k pomalejšímu zanášení a opotřebení chytu. Povrch chytů je zároveň šetrnější ke kůži na prstech a tření mezi chytem a prsty se v průběhu životnosti chytu mění výrazně méně než u klasických chytů.

Nové série chytů jsou konstruovány tak, aby je bylo možné upevnit na stěnu třemi druhy běžně používaných šroubů:

DIN7991

DIN: 7991 – šroub se zapuštěnou hlavou

DIN912

DIN: 912 – šroub s válcovou hlavou

iso7380

ISO: 7380 – šroub s půlkulatou hlavou

Chyty, jejichž rozměr a tvar to umožňuje, jsou vyráběny jako skořepinové, což při zachování původní pevnosti podstatným způsobem snižuje jejich váhu. Dalším přidaným efektem je, že tyto chyty, namontované na lezeckou stěnu, mají oproti běžným chytům při stejném utahovacím momentu menší tendenci k protočení.

pruzinkacopy

Všechny chyty jsou certifikovány Strojírenským zkušebním ústavem, s.p., jednou z renomovaných evropských zkušeben, podle normy
ČSN EN 12572-3, dále dle normy 71-3 pro bezpečnost hraček a obsahují bezpečnostní pružinku pro zabránění pádu fragmentů při zlomení chytu.

cerifikat chytyhračky cert

Tisknout